DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Co miesiąc: inspirujące treści, promocje tylko dla czytających ;) i nasz autorski "Elementarz karmienia piersią".

Polityka karmienia piersią

Dostępność: tak

OPIS

Gabrielle Palmer w swojej znakomicie udokumentowanej książce, opisuje wyrafinowane techniki, które stosują wielkie korporacje, by przekonać rodziców do odwrócenia się od karmienia piersią. Pokazuje, jak żądza zysku firm produkujących żywność dla niemowląt systematycznie podważa pewność siebie matek i ich wiarę w zdolność wykarmienia piersią swoich dzieci.

W Newsweek Polska autorka pisała:

"Zawsze twierdziłam, że jeśli kobieta nie chce karmić piersią, nie powinno się jej do tego zmuszać, niezależnie od tego, czy dzieje się to na początku, czy też decyduje się przestać karmić później. Tyle tylko, że – moim zdaniem – powinna być w pełni poinformowana o zagrożeniach dla zdrowia jej i jej dziecka."

Wybrane fakty, o których przeczytacie więcej w książce:

·         Światową wartość rynku pokarmów dla niemowląt szacuje się na 20,2 miliardów dolarów rocznie, z czego dwie trzecie stanowią przychody ze sprzedaży mleka modyfikowanego.

·         Im częstszy jest kontakt matek z systemem opieki zdrowotnej, tym rzadziej decydują się one na karmienie piersią.

·         Instytucje humanitarne wysyłają tony mleka modyfikowanego w rejony klęsk żywiołowych. Tak rozumiana „pomoc” przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i statystyk umieralności niemowląt.

„Polityka karmienia piersią” prezentuje radykalnie nowe spojrzenie na sprawę, która dotyczy nie tylko matek, lecz wszystkich członków naszego społeczeństwa: mężczyzn i kobiet, rodziców i bezdzietnych, starych i młodych.

Kategoria wiekowa: dla rodziców oczekujących na dziecko i rodziców debiutujących

Autorka:
Gabrielle Palmer
Tytuł:
Polityka karmienia piersią
Tytuł oryginalny:
The Politics of Breastfeeding
Tłumaczka:
Anna Rogozińska
ISBN:
978-83-62829-28-6
Liczba stron:
412
Oprawa:
oprawa miękka
Premiera:
maj 2011
Wydawnictwo:
Mamania
Wymiary:
160x240
Waga:
590 g

 

PRODUKTY POWIĄZANE

OPINIE O PRODUKCIE (0)

do góry
Facebook Instagram
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl